УКРГАЗБАНК взяв участь в обговоренні перспектив зростання ринку документарних операцій

Питання застосування акредитивної форми розрахунків стали більш актуальні для імпортерів після введення валютних обмежень і відсутності у банків ліквідності у 2014-2015 роках. Про це повідомив директор департаменту документарного бізнесу УКРГАЗБАНКУ Володимир Шовкалюк під час круглого столу у «Фінансовому клубі» на тему: «Акредитиви, банківські гарантії та інші не грошові інструменти фінансування бізнесу».

Також Володимир Шовкалюк зазначив, що використання документарних інструментів на практиці роботи клієнтів не є надмірно складним процесом, якщо супроводжується висококваліфікованими співробітниками банків.

«Питання застосування акредитивної форми розрахунків стали більш актуальні для імпортерів після введення валютних обмежень. Зараз, після ряду кроків з валютної лібералізації, якщо сума імпортного контракту складає в еквіваленті понад 5 мільйонів доларів США, то будь-яка оплата по ньому до моменту надходження товару на митну територію України (фактичного виконання робіт/надання послуг) повинна здійснюватися з використанням акредитивної форми розрахунку. При цьому такий акредитив повинен бути підтверджений банком, що має міжнародний кредитний рейтинг на рівні не нижче, ніж «інвестиційний клас», - уточнив він.

За словами Володимира Шовкалюка документарні операції обходяться клієнтам дорожче, ніж звичайні банківські перекази. Це обумовлено захистом клієнта від ризику, який бере на себе банк.

«Якщо ми говоримо про покупця – банк захищає його від ризику того, що його гроші будуть перераховані продавцю, який не виконав свої зобов'язання з відвантаження або постачання замовленого товару. Якщо ми говоримо про продавця – участь банку захищає його від того, що відвантажений товар за умови належної підготовки відповідних документів не залишиться без оплати», - пояснив директор департаменту документарного бізнесу УКРГАЗБАНКУ.

Він наголосив, що робота у сфері документарного бізнесу є одним з пріоритетних напрямів для УКРГАЗБАНКУ.

«Кілька років тому Банк прийняв для себе модель розвитку, в рамках якої документарний бізнес став одним з пріоритетних напрямів роботи. На сьогодні Банк працює з усіма класичними документарними інструментами (документарними акредитивами, банківськими гарантіями, резервними акредитивами і документарним інкасо). Наприклад, операції з документарного інкасо затребувані тими клієнтами, які працюють з контрагентами у таких країнах, як Індія, Китай, Єгипет. Для зазначених країн інкасова форма розрахунку є традиційною і навіть підтримувана законодавством», - пояснив Володимир Шовкалюк.

Нагадаємо, за даними Нацбанку у 2016 році українські банки видали 1402 акредитива в валюті на суму 36,7 млрд грн в еквіваленті, обсяг гарантій у валюті склав 5,3 млрд грн (553 гарантії).

14.06.2017