Перший позичальник УКРГАЗБАНКУ поділився досвідом встановлення «домашньої» сонячної станції

Клієнт УКРГАЗБАНКУ Віктор Бурячок став першим, хто оформив ЕКО-кредит на придбання та встановлення «домашньої» сонячної станції потужністю 13,5 кВт. Лише за минулий місяць СЕС виробила 2 250 кВт «зеленої» електроенергії. Спочатку станція забезпечує потреби домогосподарства, а потім надлишок клієнт продає за тарифом 4,5 грн за кВт у загальноукраїнську електромережу.

«Обленерго надсилає мені рахунок таким чином, що я бачу, скільки електроенергії використає мій будинок, а скільки її в мене купує держава. Вже в перший місяць я отримав близько 7 600 грн на спеціальний рахунок, якщо з податками, то це майже 10 тис. грн. Спочатку я отримую за місяць звіт на свою електронну скриньку, в якій зазначено, скільки мій будинок використав, це до 400 кВт, а надлишок купує держава», - зазначив позичальник.

На спеціальному лічильнику у будинку клієнта відображається обсяг електроенергії, яку виробляє сонячна батарея. «Від них йде 366 вольт, а інвертор вже перетворює той потік, який потрібен для побутового використання -  у 220 вольт. Далі будинок бере на свої потреби,  а надлишок – повертається на електричні стовпи. А двозонний лічильник показує скільки взяв з електромережі, скільки віддав», - розповідає Віктор Бурячок.

За підрахунками Віктора, приблизно за півроку сонячної активності можна погасити річну заборгованість за кредитом: «Якщо в середньому за місяць станція вироблятиме близько 1000 кВт, то це повністю перекриває вартість кредиту та я ще буду у прибутку. Я порахував, що в місяць буду отримувати від держави до 5000 грн, плата за кредит щомісяця становить 3 400 грн, тож, у середньому не менше 1500 грн буду отримувати прибутку. А на прикладі минулого місяця, отримавши 7 600 грн, мій прибуток складає 4 200 грн. А отже цей місяць мені покриває 2 місяці кредиту».

Наш клієнт переконаний, що встановлення такої сонячної станції є ідеальним рішенням для тих, хто дійсно вміє рахувати свої гроші. «Сама станція буде покривати 50% кредиту. І я раджу тим, хто має фінансові можливості, брати цей кредит із 50% власним внеском. В цьому випадку дійсно не буде ніяких відсотків. У моєму випадку, вартість станції з монтажними роботами склала 400 тис. грн, 200 тис. – мій внесок, інше – в кредит», – розповідає Віктор Бурячок.

За словами Віктора, від моменту отримання кредиту до встановлення станції пройшло близько півтора тижня. Потім – відповідь від обленерго про взяття проекту під «зелений» тариф. Пакет документів для оформлення повністю готує компанія-постачальник, тобто весь проект обслуговується «під ключ».

Детальніше з умовами програми «Еко-Енергія» можна ознайомитись тут.

11.07.2017