УКРГАЗБАНК фінансує будівництво нової котельні на біомасі у м. Дніпро

Завдяки енергоефективному кредиту від УКРГАЗБАНКУ невдовзі завершиться будівництво нової котельні на біомасі у Дніпрі, яка забезпечить теплом і гарячою водою міську лікарню № 4 та чотири житлові багатоповерхівки.

Енергоефективна котельня, потужністю 7,5 МВт, буде працювати на пелетах з лушпиння соняшника і дозволить щорічно економити близько 1,6 млн куб м газу.

Директор Дніпропетровської обласної дирекції УКРГАЗБАНКУ Наталя Камінська під час візиту до позичальника нагадала, що на будівництво ряду котелень у місті Дніпро УКРГАЗБАНК видав ЕКО-кредит на суму 25 млн грн.

Також, за її словами, сьогодні серед альтернативних джерел енергії, енергія з біомаси має великий потенціал і є одним з найперспективніших джерел генерації чистої енергії в Україні.

«ЕКО-банк у першу чергу фінансує заходи, які спрямовані на енергоефективність, енергозбереження, поновлювану енергетику і, звичайно, фінансує проекти пов’язані з альтернативною енергетикою, яка є відносно новою, але дуже перспективною для України. Після завершення будівництва, кожна родина, яка проживає у будинках, обслуговуваних котельнею, відчує зниження витрат на комунальні послуги. І це тільки одна котельня зі всього проекту. У загальному проекті, будуть побудовані ще декілька. Вони матимуть потужність 10,5 МВт і забезпечать тепловою енергією 4 місцевих лікарні», - зазначила Наталя Камінська. 

Будівництво стратегічно важливої біопаливної котельні планується завершити до початку нового опалювального сезону.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року УКРГАЗБАНК видав два енергоефективних кредити – 50 та 25 млн грн компаніям на будівництво 6 котелень загальною потужністю 16 МВт у м. Марганець та будівництво котельної потужністю 10,5 МВт у м. Дніпро для забезпечення тепловою енергією 4 місцевих лікарень. Нові котельні  забезпечуватимуть постачання теплової енергії об’єктам соціальної інфраструктури  та у будинки мешканців регіону. Котельні передбачатимуть широке використання енергії відновлюваних джерел, до яких, в тому числі, відноситься біомаса та тверде біопаливо.

18.07.2017