УКРГАЗБАНК профінансував проект будівництва міні-ГЕС в Запоріжжі

УКРГАЗБАНК надав кредит для будівництва міні-ГЕС в балці Капустянка м. Запоріжжя. Проект побудовано з використанням існуючих гідроспоруд Капустянського водосховища.

Потужність міні-ГЕС складає 520 кВт. Таке будівництво класифікується як «проект з раніше понесеними екологічними наслідками». Тобто нових негативних наслідків для довкілля такі споруди не створюють. Навпаки - вони можуть за рахунок використання потужностей існуючого водосховища лише налагодити екологічну ситуацію шляхом створення екологічно чистої енергії.

Станцію було введено в експлуатацію наприкінці 2018 року. На її реалізацію було видано 700 тис. євро кредитних коштів. Першу електроенергію в загальну мережу міні-ГЕС почала відпускати наприкінці лютого 2019 року. Вже за рік електростанція зможе виробити 1 934, 3 МВт*год. Крім того, у результаті реалізації даного проекту зменшення викидів СО2 попередньо становитиме близько 1 253 тон на рік.

«Економічна і екологічна ефективність виробництва - два основних напрями розвитку сучасного підприємства. Вода, при цьому, найчастіше найважливіший ресурс, адже вона бере участь у всіх технологічних процесах. Тому вкрай важливо дбати про збереження цього ресурсу і можливості його повторного використання. Нова ГЕС підвищить надійність енергопостачання місцевих жителів, збільшить обсяг виробництва електроенергії. Переконаний, що мешканці Запоріжжя високо оцінять цей проект і приємно, що бізнес  щороку стає уважнішим до екології промислового регіону та його жителів», - зазначив Кирило Шевченко, Голова Правління УКРГАЗБАНКУ.

Міні-ГЕС у Запоріжжі - це вже другий успішний еко-проект УКРГАЗБАНКУ та компанії ТОВ «Гідропауер». Перший кредит Банк видав у 1,5 млн євро на рефінансування кредиту ЄБРР, що був використаний на будівництво міні-ГЕС в Івано-Франківській області загальною потужністю 1мВт. Станція була введена в експлуатацію у 2017 році і вже виробляє екологічно чисту електроенергію обсягом 3 400 МВт·год на рік. Реалізація цього проекту дозволяє зменшити викиди СО2 попередньо на 2 203 тонни на рік.

Нагадаємо, у 2017 році УКРГАЗБАНК у тісній співпраці із Міністерством екології та природних ресурсів України надав перший ЕКО-кредит на встановлення очисних споруд одному з найбільших металургійних підприємств Європи - металургійному комбінату ПАТ «Запоріжсталь». Після реалізації проекту значно підвищиться ефективність очищення побічних продуктів горіння доменної печі, при цьому викиди пилу в атмосферу скоротяться, як мінімум, на 20%, що відповідатиме всім сучасним екологічним нормам.

21.03.2019