На Київщині запрацювала найбільша в Україні дахова СЕС, профінансована УКРГАЗБАНКОМ

УКРГАЗБАНК профінансував будівництво найпотужнішої в Україні дахової фотогальванічної електростанції «Студениківська ФЕС» потужністю 12,4 МВт, яка днями відкрилася в Переяслав-Хмельницькому районі Київщини на території ферми «Пелском».

За оцінками експертів завдяки роботі нової СЕС викиди CO2 в атмосферу скоротяться на 15 тис. тонн на рік. Річний обсяг генерації станції запланований на рівні 15 млн кВт*год., що дає можливість забезпечити електроенергією понад 150 тисяч домогосподарств Київської області.

Керівництво ферми «Пелском» зазначає, що таких масштабних проектів немає навіть в Європі. Фахівці провели всі необхідні розрахунки і прийшли до висновку, що на дахах будівель на фермі можуть розміщуватися сонячні батареї, які додатково захищають тварин від високих температур. Таким чином вдалося по-європейськи поєднати фермерство із зеленою енергетикою.

Завдяки еко-кредитам УКРГАЗБАНКУ українським підприємствам вже вдалося досягти економії у 930 млн грн та скорочення викидів CO2 – на 1215 тисяч тонн.

11.06.2019