Уряд запустив програму «Доступні кредити 5-7-9%» для бізнесу

В Україні розпочалася програма масштабної підтримки бізнесу – «Доступні кредити 5-7-9%» і  УКРГАЗБАНК вже готовий надавати доступне фінансування для кожного підприємця. Презентація програми відбулася сьогодні за участі Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.

Презентуючи Програму, Прем'єр-міністр України сказав, що мета програми - надати державну підтримку мікро- та малому бізнесу в Україні. «Уряд працює над тим, щоб вартість кредитів знижувалась, і ми вже маємо певні успіхи. За останні шість місяців вартість кредитів в банках істотно зменшилась, але для масштабних змін Уряд прийняв рішення компенсувати частину відсоткової ставки таким чином, щоб людина фактично змогла отримати кредит під 5-7-9 відсотків в залежності від того, яку кількість робочих місць буде створювати нова справа. Для нас дуже важливо надати підприємцям більше ресурсів, більше свободи і більше можливостей», - зазначив Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. 

Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» допоможе створити нові робочі місця, збільшити обсяг виробництва та забезпечить економічне зростання бізнесу.

«Сьогодні стартувала програма, на яку з нетерпінням чекала вся країна. Дійсно, саме вона відкриє українському бізнесу шлях до розвитку, збільшення своїх масштабів та створення нових робочих місць. Важливо, що програма створена не лише для діючого бізнесу, а й для новачків, для яких доступне фінансування є вкрай необхідним саме на старті», –  зазначив заступник Голови Правління УКРГАЗБАНКУ Євген Мецгер.

Нова програма створює низку інструментів здешевлення та доступності кредитів, а це:

здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9% річних за кредитами у національній валюті (додатково сплачуватиметься комісія банків у 0,5-1%). Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:

  • 5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу;
  • 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;
  • 9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн;

При цьому, для підприємців, які отримали кредит за програмою під 7% або 9%, ставка знижується на 0,5 в.п. за кожне створене робоче місце (але ставка не може бути нижчою за 5%).

Надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави (оплата за гарантію становить 0,5% від розміру кредиту).

За попередніми оцінками Міністерства фінансів, близько 50 000 позичальників зможуть взяти участь в цій програмі вже у 2020 році, що сприятиме зростанню рівня зайнятості в Україні, розвитку інноваційних та ефективних підприємств, а відтак розширюватиме податкову базу та збільшуватиме доходи до державного бюджету України, що дозволить безперебійно фінансувати Програму.

Детальніше з умовами програми можна ознайомитися тут.

03.02.2020