УКРГАЗБАНК видав перший в Україні кредит з гарантією за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

Першим в Україні позичальником, який отримав кредитну гарантію за президентською програмою «Доступні кредити 5-7-9%» став наш клієнт – фермерське господарство «Таврійська ягода» із села Приморське, що займається вирощуванням овочів та ягід.

Для подальшого розвитку господарству необхідна була організації якісного та сучасного водопостачання, адже місцевий клімат та розташування у степовій зоні не надто сприяли достатньому зрошенню та підвищенню врожайності. Державний УКРГАЗБАНК надав кредитні кошти у розмірі 1,5 млн грн строком на 5 років для організації сучасної системи крапельного зрошення, а Фонд розвитку підприємництва видав гарантію, що покриває 50% суми кредиту.

Саме цей гарантійний механізм відкриває доступ до фінансування тим українським підприємствам, які раніше не могли отримати кредит через відсутність або недостатність прийнятного для банків забезпечення. Таким чином, гарантія Фонду розвитку підприємництва покриватиме для діючого бізнесу 50% суми кредиту, а для стартапів – 80% від суми кредиту.

«Ми розуміємо, що зараз український бізнес потребує нашої підтримки як ніколи раніше. Попри карантин та переважно дистанційну роботу наших менеджерів, ми ні на мить не зупиняли розгляд заявок за президентською програмою, а тому наші клієнти отримали найбільшу кількість доступних кредитів «5-7-9%». Тож зовсім не дивно, що саме УКРГАЗБАНК видав першу таку гарантію в Україні, тим більше, що ми вже маємо чималий досвід у забезпеченні портфельних кредитних гарантій у співпраці з Європейським інвестиційним банком.

До того ж цей гарантійний механізм відкрив абсолютно нові можливості для кредитування клієнтів, які раніше не могли отримати фінансування через відсутність або недостатність забезпечення. Тепер же ми зможемо підтримувати українських підприємців ще активніше, а для них таке фінансування не буде обтяжливим і бізнес зможе зосередитися на головному – своєму розвитку», – зазначив Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко.

«Програма стає доступною широкому колу підприємців. Завдяки інструменту часткових кредитних гарантій ми, фактично, розблокували  і доступне кредитування для тих підприємців, на яких банки до цього не звертали уваги. Йдеться про тих, які  вирішили створити власну справу з нуля і окрім ідеї не мають ані прийнятного заставного майна, ані звітності й історії діяльності. Однак, як показує приклад ФГ «Таврійська ягода», цим інструментом можуть скористатися і вже існуючі підприємства, які мають господарську історію, але потребують підтримки держави», – говорить виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Руслан Гашев. 

Крім того, надання гарантій буде актуальним для тих інвестиційних проектів, що передбачають придбання обладнання, яке потребує тривалого часу на виготовлення і запуск в експлуатацію, а також вузькоспеціалізованого обладнання чи придбання основних засобів, що були у використанні.

27.05.2020