Прояви глобального потепління
2019 рік був одним із найспекотніших за роки спостережень. І у підтвердження статистиці виступають лісові пожежі. Каліфорнія, Сибір, Австралія. Ці місця відомі тим, що на своїй території дають домівку багатьом, а часто й рідкісним видам тварин і рослин. Значна частина цієї флори і фауни, яка проживала там сотні років, одного дня, через необдуману діяльність людства, загинула.
Екологи підрахували, що за час пожеж у Австралії, які охопили понад 5 млн га, загинуло більше 1 мільярда диких тварин та більше 20 людей. Дим від пожеж досяг Нової Зеландії, а це відстань у 2 000 км через море.
Мабуть кожен бачив шокуючі кадри порятунку людей із вогняних пасток у Лос-Анджелесі. Велике, сучасне місто потерпало від аномальної пожежі і зупинити її вогнеборцям вдалося доволі не просто.
Щодо Сибіру, то за даними Greenpeace площа згорівших лісів перевищує 13 млн га, а в атмосферу викинуто приблизно 166 млн тон СО2, а скільки тварин загинуло на територіях непроглядних лісів важко навіть уявити.
Ці пожежі є наслідками прямої та опосередкованої діяльності людини і є свідченням того, що глобальне потепління не фантастична історія, якою можна жахати громадян, а серйозний ворог, з яким потрібно починати боротьбу негайно. Через нашу легковажність страждають спочатку ті, хто не може себе захистити, як от природний світ Австралії та Сибіру, а потім і ми самі – прикладом слугує Каліфорнія. І факти свідчать про те, що це лише початок. Безумовно, у людства є шанс зупинити глобальне потепління, але з кожним днем шансів все менше.
То, що ж робити людству? Провідні держави, об’єднання та організації давно говорять про необхідність скорочення викидів СО2. Досягти цього можна шляхом модернізації виробництв, тарифікації вуглецю, зменшення використання викопного палива та перехід на електротранспорт.
УКРГАЗБАНК – еко-банк і для нього цілі по зменшенню температури та по скороченню викидів – не порожні слова. Завдяки реалізованим за участі банку «зеленим» проектам вдалося досягти щорічного скорочення викидів на 1 333 000 тонн. Враховуючи той факт, що дерева здатні поглинати СО2 (інакше кажучи – зменшувати його) можна сказати, що зменшення, якого досяг Укргазбанк еквівалентно лісу із 11 100 дерев.