УКРГАЗБАНК – перший партнер Фонду енергоефективності у програмі «Енергодім»

Фонд енергоефективності та IFC обрали УКРГАЗБАНК першим фінансовим партнером програми з комплексної модернізації житла українців «Енергодім».

Відповідну угоду про співпрацю 21 серпня 2019 року підписали Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності та Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко за участі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.

«Підписання угоди – один з кроків, що фіналізує трирічну роботу, яку ми проробили для запуску Фонду енергоефективності. Тепер для всіх  ОСББ відкривається реальна можливість участі у Програмі Фонду, можливість отримати кошти на проведення модернізації будинків, а далі – економити енергоспоживання  та зменшувати плату за комунальні послуги. Ми запропонували  прозорий і ефективний механізм, який працюватиме за європейськими стандартами. В Україні 200 тисяч багатоповерхових будинків, 33 тисячі будинків об’єднані в ОСББ –  це все потенціал для роботи Фонду енергоефективності, який є ключовим інструментом масштабної енергомодернізації житлового сектору», - наголосив Геннадій Зубко.

УКРГАЗБАНК вже бере участь в реалізації пілотного проекту з енергомодернізації багатоквартирних будинків «Перші ластівки» для підвищення енергоефективності житлових будинків, щоб допомогти українським сім’ям заощаджувати на комунальних послугах.

«Основні принципи, за якими обирається банк-партнер - прозорість, економічна ефективність, єдиний підхід, забезпечення партнерства на взаємовигідних умовах, відповідальність, свобода вибору кінцевим бенефіціаром банку-партнера. Співпраця між Укргазбанком надає можливість для початку прийому заявок від ОСББ для фінансування проектів з енергоефективності у багатоквартирних будинках в рамках програми «Енергодім». Починаючи з вересня ОСББ зможуть подавати заявки для участі в Програмі та отримувати часткове відшкодування  витрат на енергоефективні заходи», – підкреслила Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності.

«Енергодім» – програма часткового відшкодування витрат для реалізації заходів з енергоефективності в багатоквартирних будинках, участь в якій можуть брати ОСББ. Енергомодернізація багатоповерхівок в Україні забезпечить зменшення рівня енергоспоживання та викидів СО2 у житловому секторі.

«Пишаємося, що саме ЕКОбанк, який є лідером фінансування ОСББ, обрали першим партнером такого важливого для українців проекту. Адже повна енергомодернізація житлових приміщень – це, насамперед, можливість зменшити рахунки за житлово-комунальні послуги, підвищити комфорт у будинках, а також збільшити ринкову вартість самого житла. Ми вже профінансували найбільші проекти в Україні – у Києві та в Луцьку. І тепер, завдяки потужній співпраці з Фондом, таких проектів стане значно більше», – зазначив Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко.

Підпишіться на канал Укргазбанку в Телеграм і дізнавайтеся про наші новини першими.

21.08.2019