У Києві запрацювала безконтактна оплата проїзду в автобусах приватних перевізників – «ПІК»

Сьогодні УКРГАЗБАНК разом з Mastercard та перевізником АВЕН ЄЗЄР вперше в Києві запустили технологію безконтактної оплати в приватних автобусах – у рамках платіжного рішення для транспорту «ПІК».

Тепер у наземному приватному транспорті столиці можна розрахуватися за проїзд безконтактними банківськими картками будь-якого банку світу, різних платіжних систем і гаджетами – смартфоном або іншим пристроєм із NFC. В основі платіжного рішення лежить технологія безконтактної оплати Mastercard.

Перші стаціонарні валідатори для прийому безготівкових оплат встановлені в тестовому режимі в 11 автобусах за маршрутом № 250 (ст. м. Позняки – вул. Олени Пчілки). Такі валідатори розташовані на поручнях біля передніх і задніх дверей автобуса. Для оплати проїзду пасажиру достатньо лише піднести безконтактну банківську картку, смартфон або інший пристрій із NFC до екрана валідатора та дочекатися звукового і світлового сигналів. Після підтвердження оплати з картки автоматично списується сума, еквівалентна вартості поїздки, – 5 гривень. Жодних додаткових комісій за безготівкову оплату проїзду з пасажира не стягується.

Фінансування та технічну реалізацію проекту забезпечили Mastercard, УКРГАЗБАНК та АВЕН ЄЗЄР  Езер, без використання бюджетних коштів.

Найближчим часом для оплати буде прийматися і «Картка киянина». У майбутньому функціонал рішення «ПІК» буде розширено, що дасть змогу приймати в приватному транспорті такі види карт, як Kyiv Smart City Card, карти для учнів, студентів, службові та інші.

УКРГАЗБАНК виступив банком-еквайром проекту.

Із кожним днем технології все активніше проникають у наше життя, а з ними – зручність і комфорт. Ми ж прагнемо відповідати світовим трендам і враховувати актуальні потреби клієнтів. Адже сучасний споживач уже зовсім інший: він добре розуміється в якісному банкінгу, технологіях і надзвичайно уважний до деталей. Саме тому ми використовуємо цю всеосяжну мобільну екосистему з усіма ”розумними” пристроями, які роблять життя простішим, а розрахунки – зручнішими й безпечнішими. А в період пандемії особливо актуально те, що безконтактна оплата мінімізує соціальні контакти й операції з готівкою

зазначив директор департаменту роздрібного банкінгу УКРГАЗБАНКУ Максим Ярославський.

Система «ПІК» також допоможе компаніям, що займаються вирішенням транспортно-логістичних та інших урбаністичних питань. Система дозволяє вести облік оплати проїзду і реалізувати програму диспетчеризації громадського транспорту (табло на зупинках із визначенням часу приїзду транспорту). Також «ПІК» високомобільний, має хорошу інтеграційну спроможність підключатися до будь-яких систем, які є в Києві: наприклад, визначення маршруту через GPS і open data для роботи з пасажиропотоком.

Ми першими запускаємо безконтактну оплату проїзду в наземному транспорті Києва банківськими картками та гаджетами. Вона дозволить пасажирам менше брати до рук готівку та зробить розрахунки простішими й безпечнішими, особливо під час пандемії коронавірусу, коли всі ми намагаємося перейти на безконтактну форму оплати. Тепер пасажирові достатньо піднести банківську картку або смартфон до валідатора й оплата відбудеться автоматично

розповів Олег Мартиненко, керівник проекту «ПІК».

Він додав, що безконтактна оплата покращує і безпеку пасажирів, і загалом якість дорожнього руху і трафіку в столиці, адже водіям не доведеться відволікатися на отримання оплати за проїзд – отже, зменшиться кількість пов'язаних із цим ДТП, затримок транспорту і заторів на дорогах міста.

Можливість безконтактної оплати в громадському транспорті – показник відкритості й технологічності міста. За останні декілька років уже мільйони поїздок оплачені безконтактно в муніципальному транспорті столиці – у метрополітені, фунікулері та інших видах транспорту. І ось сьогодні ми спільно з партнерами запускаємо пілотний проект безготівкової оплати в приватному наземному транспорті столиці. Такі ініціативи значно покращують комфорт поїздок для киян і гостей міста, забезпечуючи зручні розрахунки там, де особливо важливі швидкість і безпека

зазначив Юрій Батхін, віце-президент із розвитку бізнесу Mastercard в Україні.

23.09.2020