Представник Укргазбанку Андрій Грис очолив підкомітет НАБУ з питань ESG
Нещодавно 20 найбільших банків – членів Незалежної асоціації банків України (НАБУ) об’єднались та створили окремий підкомітет з питань впровадження ESG в банківському секторі. Після розгляду програм кожного претендента головою підкомітету було обрано Андрія Гриса, начальника управління соціальних та екологічних ризиків Укргазбанку.
Обрання представника Укргазбанку головою підкомітету з питань ESG є цілком закономірним. Саме Укргазбанк володіє найбільшою на українському банківському ринку експертизою з впровадження сталого фінансування та принципів сталого розвитку.
Пізніше відбулась зустріч керівництва НАБУ, НБУ та членів підкомітету, на якій регулятор позитивно оцінив активність банківської спільноти у впровадженні принципів екологічної, соціальної та управлінської відповідальності (ESG), підкресливши важливість такого кроку для розвитку банківської системи та європейської інтеграції України.
Сторони обмінялися своїм баченням щодо впровадження принципів ESG у банківському секторі та домовились про взаємодію і координацію зусиль у цій сфері. Зокрема, першочерговими у роботі підкомітету визначено наступні пріоритети на 2024 рік:
- імплементація ESG факторів в систему корпоративного управління;
- впровадження в законодавство практик сталого розвитку банківської системи, заснованих на міжнародному досвіді через ініціювання внесення змін в чинне законодавство або розробка нових нормативно-правових актів, які б створювали сприятливе середовище для сталого розвитку банківської системи;
- нефінансова звітність банків. Розробка єдиних підходів у звітуванні для банків;
- впровадження системи екологічної та соціальної оцінки ризиків клієнтів, як невід’ємної складової сталого фінансування.
Спільно з НБУ було домовлено почати роботу зі створення глосарія з основними визначеннями, що буде сприяти єдиному розумінню термінології. Наступним кроком буде розробка Методичних рекомендацій по розробці та впровадженню політики сталого розвитку в корпоративне управління банківського сектору. І наостанок будуть уніфіковані єдині вимоги до анкетування клієнтів з метою оцінки їх екологічних та соціальних ризиків, що останнім часом активно вимагається від банків міжнародними фінансовими організаціями та фондами.
Вся ця робота має кінцеву мету допомогти банкам імплементувати ESG-фактори в систему корпоративного управління як невід’ємної складової сталого розвитку банківського сектору України.
06.08.2024