- Головна
- Прес-центр
- Новини
- Експерт UGB — учасник обговорення впровадження ESG-звітності для банківського сектору та українських компаній
Експерт UGB — учасник обговорення впровадження ESG-звітності для банківського сектору та українських компаній
Нещодавно Андрій Грис, начальник управління екологічних та соціальних ризиків Укргазбанку, голова підкомітету ESG Незалежної асоціації банків України взяв участь у публічному обговоренні національної Стратегії звітності зі сталого розвитку — документу, що визначає майбутнє українського бізнесу в контексті глобальних екологічних та соціальних викликів.
Разом з представником UGB стратегію обговорювали експерти з ESG-трансформації, представники регуляторних органів та бізнес-спільноти. Учасники заходу розглянули дорожню карту впровадження ESG-звітності в Україні.
Під час обговорення Андрій Грис поділився практичним досвідом впровадження ESG-критеріїв у банківській діяльності.
"В UGB є критерії сталого банкінгу, згідно з якими ми класифікуємо проєкти за рівнем їх сталості. Така класифікація є й в інших вітчизняних банках, а також в банках з іноземними інвестиціями, але на загальнонаціональному рівні такого критерію наразі немає", — зазначив Андрій Грис.
Експерт UGB також наголосив, що зараз, у зв'язку з прийнятою Урядом України Стратегією запровадження підприємствами звітності зі сталого розвитку - перед банками виникають наступні першочергові задачі, а саме:
- Приведення операційної діяльності та кредитного процесу банку у відповідність до ESG критеріїв, щоб мати можливість звітувати про екологічну, соціальну та управлінську діяльність.
- Мати в команді банку окремого ESG-фахівця.
- Створення Стратегії та Політики сталого розвитку, які засновані на принципах ESG. Встановлення довгострокових цілей та пріоритетів, визначення подвійної матеріальності - концепції, яка враховує двосторонній вплив ESG факторів.
- З урахуванням вищезазначеного - впровадження в банку системи ESG-оцінки ризиків, а також обов'язкове врахування кліматичних ризиків.
Таким чином, банківський сектор вже робить конкретні кроки для інтеграції ESG-принципів у свою діяльність, але потребує системного підходу та уніфікованих стандартів на національному рівні.
Підсумовуючи обговорення, учасники дійшли згоди щодо необхідності поступового та системного впровадження ESG-звітності в Україні, з урахуванням специфіки українського бізнесу та воєнного стану. Ключовими напрямами роботи визначено: синхронізацію українського законодавства з європейськими вимогами, розробку методичних рекомендацій та навчальних програм для бізнесу, підготовку фахівців з ESG-звітності та аудиту, створення системи верифікації ESG-звітності, а також уніфікацію вимог до звітності від різних регуляторів.
Вже найближчим часом Міністерство фінансів планує створити міжвідомчу робочу групу з питань впровадження ESG-звітності, а також розробити операційний план реалізації національної Стратегії звітності зі сталого розвитку. Впровадження ESG-стандартів стане важливим кроком на шляху України до Європейського Союзу та підвищить конкурентоспроможність українського бізнесу на міжнародних ринках.
12.03.2025