УКРГАЗБАНК профінансував будівництво першої СЕС у Чорнобилі
УКРГАЗБАНК надав ЕКО-кредит на суму 740 тис євро на будівництво унікальної сонячної фотоелектричної станції «Солар Чорнобиль» у місті Прип’ять.
Нова станція потужністю 1 МВт вже генерує екологічно чисту електроенергію за «зеленим» тарифом. Очікувана річна генерація електроенергії складає 1 024 кВт*год. Кількості виробленої енергії вистачить для забезпечення потреб 1100 середніх домогосподарств сільської місцевості. На сьогодні станція вже згенерувала електроенергії більше 94 тисяч кВт*год.
За оцінками експертів завдяки роботі нової СЕС викиди CO2 в атмосферу скоротяться на 467 тонни на рік.
Фінансування проекту є частиною стратегічного співробітництва з компанією «РОДИНА» у напрямі реалізації проектів відновлюваної енергетики у зоні відчуження.
За проектом СЕС складається з 3762 фотомодулів Jinko Solar потужністю 265 Вт, 14 інверторів Sangrow одиничною потужністю 60 кВт. Решта обладнання вироблено в Україні.
«Звичайно, як провідний ЕКО-банк, ми не могли залишитись осторонь важливих для держави питань екологічної безпеки – залучення «зелених» інвестицій у зону відчуження для будівництва сонячних станцій, які генеруватимуть для споживачів екологічно чисту електроенергію. Переконаний, Чорнобильська зона, нарешті, має приносити користь українцям. Тому ми підтримали реалізацію такого масштабного проекту, адже потенціал сонячної енергетики у зоні відчуження вищий за більшість об’єктів у Європі, розташованих на тій же широті», - зазначив директор департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження УКРГАЗБАНКУ Родіон Морозов.
Нагадаємо, УКРГАЗБАНК профінансував 129 масштабних проектів відновлюваної енергетики. Серед них: 94 сонячні, 5 вітрових, 8 біогазових електростанцій, 18 малих гідроелектростанції та 4 ТЕС на біомасі. За даними НКРЕ КП більше 65% нових потужностей відновлюваної енергетики, які були введені на початку 2018 року, профінансував УКРГАЗБАНК.
Завдяки ЕКО-кредитам УКРГАЗБАНКУ українським підприємствам вже вдалося досягти економії у 725 млн грн та скорочення викидів CO2 – майже на 951 тисячу тонн.
05.10.2018